Jakiś czas temu zachęcałem wszystkich nauczycieli chłonnych wrażeń i nowych umiejętności do wzięcia udziału w tegorocznej edycji akcji "Szkoła z klasą 2.0". Obecnie "Szkoła z klasą" trwa już na dobre. Uczestnikom udostępniono mini-platformę do dokumentowania własnych działań podczas realizacji poszczególnych zadań tego programu. Ruszyły też wirtualne pracownie przedmiotowe. To akurat nowość w "Szkole z klasą 2.0".
Celem pracowni przedmiotowych jest zbieranie i wymiana doświadczeń między nauczycielami uczestniczącymi w "Szkole z klasą 2.0". Ma to być duże forum, gdzie opiekunowie pracowni komentują działania uczestników, pokazują dobre i sprawdzone praktyki, umieszczają linki do interesujących zasobów sieciowych. Każda pracownia ma jednego opiekuna i jednego patrona. Patronem jest jakaś osoba ze świata nauki czy kultury, która swoim nazwiskiem uwierzytelnia działania podejmowane w pracowni. W przypadku pracowni języków obcych jest to Grażyna Torbicka, która zawsze doceniała sens uczenia się języków obcych. Opiekunem jest nauczyciel danego przedmiotu.
Mnie powierzono opiekę nad pracownią języka niemieckiego, i mam nadzieję, że materiały tam umieszczane przyniosą korzyść wszystkim jej uczestnikom.
Ważną informacją jest to, że do pracowni można wejść jako gość, bez konta uczestnika "Szkoły z klasą 2.0" Jest to zatem zasób otwarty dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli.
Zachęcam do zaglądania do naszych wirtualnych pracowni.
http://szkolazklasa20.pl/pracownia
A ja o działaniach akcji CEO będe na tym blogu na pewno jeszcze pisał nie raz.
W GW ukazał się tez artykuł na temat wirtualnych pracowni przedmiotowych:
http://wyborcza.pl/szkola20/1,118076,12767681,Sezam_sie_otworzyl.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz